Soutěže vín

Zajímá vás, která vína se stala hvězdami posledních let? V této sekci naleznete informace o nejoblíbenějších vínech, nejdražších lahůdkách a vítězích vinařských soutěží. Dozvíte se, která vína získala titul Nejlepší bílá vína z Čech a Moravy nebo kdo se stal Králem vín. Přinášíme vám detailní pohledy na soutěže a ocenění, která ovlivňují trhy a trendové směry v průmyslu.

Tato sekce je vaším průvodcem světem vinařských úspěchů, kde můžete objevit, co nového a vzrušujícího se objevilo na scéně a co byste rozhodně měli ochutnat.


Nejoblíbenější vína roku 2022

top-10-vin-2022

Zajímá vás jaká vína vám v roce 2022 nejvíce chutnali? Tady je jejich seznam seřazený od těch nejžádanějších.


#1. Masso Antico - Primitivo Salento Appassito IGT 2020

(polosuché červené víno)

Hluboká granátově červená barva s cihlovým okrajem a velmi dobrou viskozitou. Vůně je plná, intenzivní s tóny červeného bobulového ovoce a vanilky. V chuti extraktivní, divoké, s tóny kvalitní čokolády a s nasládlými taniny. Dlouhý závěr.

 

 

#2. Prosecco Frizzante DOC Tallero Treviso

(Prosecco, šumivé víno)

Chutné, ovocité a svěží Prosecco vyšší třídy vypěstované na vinicích v oblasti Treviso, severně od Benátek. Má zlatavou barvu s jasně slámovými odlesky. Ve vůni silná ovocitost, akácie a květinové tóny.

 

 

#3. Spumante Scavi & Ray, nealko

(nalkoholické šumivé víno)

Nealko šumivé víno vyrobenou metodou dealkoholizace. (4,8g na 100ml cukru). Jemná ovocná vůně, v chuti poznáme tony hrušky, citrusů a vanilky. 

 

#4. Carl Jung Mousseux SEKT, nealko

(nalkoholické šumivé víno)

Carl Jung nealko Mousseux je příjemné, osvěžující šumivé víno pro každodenní příležitost - velice univerzální pití, které ocení sportovci, lidé na redukčních dietách, nastávající maminky či ti, kdo se ať už v létě nebo zimě rádi chutně osvěží.

 

#5. Brilla ROSÉ Prosecco Spumante DOC

(Prosecco, růžové šumivé víno)

Prosecco květinové chuti s ovocnými tóny broskví a zelených jablek a druhotnými tóny achátu a šeříku.

 

#6. Veltlínské zelené, 2020, VOC, suché, Lahofer

(bílé suché víno)

Charakteristická kořenitá vůně s mandlovo-ovocnými tóny a nádechem bílého pepře je pro Veltínské zelené typická. Víno je také obohaceno zlatavě zelenkavou barvou lipového květu. Víno je také doplněno šťavnatou kyselinkou a dlouhou perzistencí.

 

#7. Degustační balíček Riesling time

(bílá suchá vína)

Degustační balíček Rizlinků.

#8. Carl Jung Chardonnay, nealko

(bílé nealkoholické víno)

Carl Jung Chardonnay je novinka z řady dealkoholizovaných vín výrobce Carl Jung. Jemný ovocně-minerální buket se přemění do plné chuti s nádechem zralejších tropických plodů. Nepatrna sladkost a svěží kyselinka na konci s delším závěrem.

 

#9. Bon Voyage - Sauvignon Blanc, nealko

(bílé nealkoholické víno)

Odalkoholizované ,bílé víno, odrůdy Sauvignon Blanc. Jasná, velmi světle žlutá barva se slabými zelenými odlesky. Velmi výrazná vůně s tóny bílých květů, ananasu, tropického ovoce a minerálních tónů. Kulatá a příjemná, jemná dobře vyvážená chuť  s tóny citronu a grapefruitu.

 

#10. Pálava, sladké, Krist

(bílé sladké víno)

Barva vína je slámově žlutá, svítivá. Vůně je velmi harmonická výrazná. Najdeme v ní přezrálé tropické ovoce a v pozadí květinové tóny. Chuť je kulatá,zralá,kořenitá s tóny travin a bylin s minerálním dozvukem.

Exklusivní sběratelská edice The Macallan Concept No.3 Single Malt Scotch whisky - recenze

The Macallan je mezi sběrateli i milovníky kvalitního pití neobyčejně vyhlášená značka a tak není vlastně žádným překvapením, že si své fanoušky a sběratele hýčká, a snaží se čas od času přijít s něčím ojedinělým. Na trh přišla s novinkou nazvanou Concept No. 3 Single malt whiskey, která se objevila (a snad ještě někde třeba čeká na svého nového majitele) pouze na vybraných letištích v duty-free zónách, The Macallan buticích a překvapení také čekalo některé členy klubu skotské palírny, jimž byl přednostně nákup této limitované edice alkoholu nabídnut.

Concept No. 3 je jak už z názvu patrno třetím a posledním vydáním série The Macallan Concept Series, limitovaných edicí každoročně vydávaných whisky, která spojuje umění a odbornost výroby whisky The Macallan s kreativitou a kulturou. Cena, která byla stanovena při oficiálním uvedení činila něco málo kolem 3 tisíc Kč. I tak se k dnešnímu dni za původní cenu zatím nedá sehnat.

Zřejmě vzhledem k unikátnímu spojení uměleckého počinu a limitované edice se již nyní pohybuje kolem 12 tis. Kč, a tak si tento sběratelský kousek domů pořídí jen opravdový znalec nebo investor.

DavidCarson_TheMacallan©ClémentLouineau_46-768x518

Pokud byste si však sáhli ještě hlouběji do kapsy můžete si pořídit exklusivní, dárkové balení, kde spolu s vynikající skotskou obdržíte také tři speciální tisky navržené renomovaným grafickým designerem.

Uměleckého ztvárnění tohoto kompletu tedy etikety na láhvi a dárkové edice se ujal umělecký ředitel Airborne motors a držitel už 230. cen z oblasti grafického designu David Carson. U nás známý především odborné veřejnosti grafického umění. Jedná se tedy o výjimečnou příležitost vlastnit nejen velmi kvalitní whiskey ve sběratelské edici, ale i umělecký počin ceněného autora. Concept No. 3 je součástí širší spolupráce mezi The Macallan a Carsonem, který navrhoval kampaň značky už v roce 2020. Toto spojení představuje na limitované edici Carsonovy ručně vyráběné koláže s některými jeho zvláštními odkazy s vlivem Polly Loganové* (*pozn. výrobce whisky), která výrobu této whiskey Carsonovi představila. Umělecká kompozice je tak vyústěním společných názorů a metodik. Obsahuje také písmeno "P" počáteční písmeno jejího křestního jména Polly. Barevná paleta použitá na designu a láhvi odráží stejné modré tóny jako řeka Spey a červené odstíny dubových sudů po sherry.

Carson-tisky-642x428

DavidCarson_TheMacallan©ClémentLouineau_26-642x428

Concept-No-3-pack-shot-Box-front

Concept-No-3-pack-shot-Bottle-and-Box

Palírna The Macallan byla ve Skotsku vůbec jedna z prvních, která získala licenci pro výrobu sladových whisky. Původně byla založena r. 1824 učitelem a farmářem Alexandrem Reidem a nesla název Maghellan převzat z původní gaelštiny tedy „Magh“ což představuje úrodnou půdu a „Ellan“ – mnicha z kostela svatého Fillana, jenž původně stál na pozemku The Macallan. Tato whiskey se původně vyráběla pouze z přebytků ječmene během dlouhých, skotských, zimních měsíců. V současné chvíli je již od roku 1999 součástí skupiny Edrington.

Při tvorbě whisky The Macallan se uplatnily zásadní přispívající vlivy Španělska, Severní Ameriky a Skotska - a jejich příslušných přírodních surovin v kombinaci s tradičními metodami a řemeslnou zručností.

Samotná whisky byla vytvořena tak, aby poskytovala bohatost z prvně plněných sudů po sherry, umocněnou sladkostí a svěžestí ze sudů po bourbonu, s vyvážeností a kořenitou chutí, které lze připsat speciálně vybraným sudům panenských, amerických dubů.

Série The Macallan Concept byla zahájena modelem Concept No. 1 vydaným v roce 2017 a inspirovaným surrealistickým uměním. Concept No. 2 spojil svět hudby a whisky a spojil tak dvojí vášeň výrobce whisky The Macallan Stevena Brennera, který je zároveň DJ.

Pokud hledáte zajímavý investiční alkohol, tak tyto tři limitované skotské whiskey budou to pravé. Ovšem „oficiální“ prodej Concept No. 3 by měl začít až během srpna 2021 i když je záhodno, že se na trhu zřejmě dlouho neohřeje.

Barva: Kalifornská zlatá

Vůně: Sladké hrušky a meruňky, jemné dubová kořenitost, skořice a zázvor, vanilka a citrusové plody.

Chuť: Hřejivé dubové koření, jablko, hruška, vanilka s jemným bylinným vlivem. Plná krémová chuť v ústech jako pasteis de nata.

Obsah alkoholu: 40,8 %

Obsah lahve: 0,7 l.

CHAMPAGNE BOLLINGER James Bond Limited Edition 2011 – recenze

bollinger-007-768x512

Pokud se zamýšlíte, jakým způsobem třeba právě teď zhodnotit peníze, a zrovna nevynikáte v kryptoměnové politice či nedávno adorovaných akciích černého zlata, máme pro vás tip na zajímavou investiční příležitost. A nemusí jít nutně jen investici finanční, vždyť limitovaná edice šampaňského Bollinger Millésime 2011 se honosí několika „Nej“, opravdu s velkým „N“.

Rok 2011 jehož dataci tato speciální edice nese, byl v blízké, francouzské historii jeden z těch velmi vydařených a počasí vinné révě doslova přálo a na francouzských vinicích se podařilo co se podařit mohlo. Ovšem jenom se zdařilým počasím se značka Champagne Bollinger nespokojila a jako vždy se zaměřila na něco unikátního, co její status mezi špičkovými, šumivými víny utvrzuje. Vůbec poprvé se tedy do této speciální edice využili hrozny jenom jedné odrůdy Pinot Noir ze starodávné vinice Aÿ, s klasifikací Grand Cru, jejíž zrod sahá až do roku 1829. Běžně se v šampaňských značky Bollinger využívají dvě až tři odrůdy z vinic vysoké kvality Grand Cru a Premier Cru.

Tím však završení výčtu vyznamenání tohoto obdivuhodného cuvée z roku 2011 zdaleka nekončí. Svá další nej si podávají dva vele-důležité milníky, která společnost do lahve a sběratelského balení vtiskla. Není tajemstvím, téměř neodlučitelné spojení se značkou 007 tedy filmovým Jamesem Bondem, a tak je tato edice oslavou historického partnerství mezi společnostmi Bollinger a Bond. Bollinger je exkluzivním partnerem šampaňského značky agenta 007 od roku 1979, takže rok 2019 je rokem 40. výročí jejich spolupráce. Za druhé oslavuje uvedení nadcházejícího filmu Není čas zemřít, jehož premiéra byla kvůli covidové pandemii o rok odložena, a který bude v pořadí 25. filmem v sérii a 15. bondovkou společnosti Bollinger od začátku partnerství.

A třešničkou na celém tomto příběhu se již může zdát to, že Bollinger je od roku 2012 držitelem certifikátu Vysoké enviromentální hodnoty, tedy udržitelného farmářství a zemědělství, jehož držitelem je Bollinger jako jeden z prvních ve své oblasti.

Odrůdy hroznů: 100% Rulandské modré

Dávkování: 4 g/l

Obsah alkoholu: 12 %.

Kvašení: Alkoholické a jablečno-mléčné kvašení probíhá výhradně v malých starých dubových sudech (průměrně 20 let starých), které jsou uchovávány v bednárně společnosti Bollinger.

Zrání: Ve sklepě po dobu více než dvakrát delší, než je požadováno pro danou apelaci. Druhé kvašení probíhá více než 7 let na kvasničných kalech v lahvích s přírodními zátkami. Rýžování a stáčení se provádí výhradně ručně.


Šampaňské Bollinger Millésime 2011 koupíte zde.

15 nejdražších vín na světě 2020-2021


nejdrazsi-vina-sveta-2020-2021
Jaké je nejdražší vino na světě? Toť otázka, kterou určitě nejednou řešil každý milovník nebo sběratel luxusních archivních vín. Opravdu drahých ročníkových vín je velké množství, ale tvrdit, že jedno konkrétní je to nejlepší na světě, by bylo jako pouštění se na tenký led. Proto vám na této stránce představíme alespoň výběr nejdražších vín světa, jenž je sestavený opravdovými odborníky přes luxusní vína.

Seznamů top nejdražších vín na světě je hned několik. Jedno je však jisté — jejich cena v průběhu času neustále roste. Jde většinou o unikátní vína pro velmi úzkou zámožnou klientelu, která je ochotna do této komodity investovat nemalé peníze. Drahá ročníková vína lze tedy brát jako dlouhodobou perspektivní investici. Důvody pro koupi takového vína bývají však různé. Jejich sběratelé ovšem mívají jedno společné — jde o velmi bohaté lidi. Láhev jednoho takového archivního vína se může vyšplhat až přes 4 mil. Kč.

Vinice jižní Evropy jsou celosvětově vnímány jako kulturní dědictví, a proto jsou ročníková vína pocházející z některých vyhlášených vinic brána jako Králové nápojů.  Je známo, že dobrá vína postupem času nabývají na kvalitě. Získávají charakteristickou bohatou chuť, kterou oceňují skuteční znalci drahých nápojů. Staré a drahé luxusní víno je ovšem výsadou nejen pro labužníky.  Zvyšování kvality postupem času je velmi atraktivní vlastnost také pro investory z celého světa. Investice do kvalitních vín je starý a osvědčený způsob, jak zúročit volné finanční prostředky. Sběratelská vína neztrácejí cenu ani v dobách hospodářské krize.  V souvislosti s výše zmíněným může láhev archivního vína zakoupená někde na aukci po 10 letech svou cenu až ztrojnásobit a po 50 letech může nabít na své hodnotě "světe div se" až 30x.

Pojďme se nyní podívat, jaká vína svou cenou lámou světové rekordy.

#1  DOMAINE LEROY RICHEBOURG GRAND CRU 1949

Tyto láhve vína se nevyrábí pro obyčejné smrtelníky, ale pouze pro zámožné. Ročně se jich vyrobí něco kolem 700 lahví. Cena jedné lahve je 5 921 $. O něco dražší je poté taktéž vynikající víno Domaine Leroy Chambertin Grand Cru 1990, jehož cena je 7 447 $.


 

#2 SCHARZHOFBERGER RIESLING TROCKENBEERENAUSLEE

Další z řady nejdražších archivních vín na světě je Scharzhofberger Riesling Trockenbeerenauslese, které vyrábí německý producent Egon Muller a jeho cena je „pouhých“ 13 615 $. Víno je proslulé svými omamnými květinové tóny, chutí a texturou limetkového sirupu a hlubokým intenzivním zážitkem při jeho pití.


#3 DOMAINE LEROY MUSIGNY GRAND CRU 2012

Ročníkové víno Grand Cru je popisováno jako kouzelné a luxusní víno, které má květinovou chuť a jemnou hedvábnou strukturu. Pokud bychom měli prodávat víno pouze na základě jeho pověsti, pak toto bezpochyby stojí za každou kapku. Horký konec léta roku 2012 dodal tomuto vínu robustnost jako nic jiného, takže jeho producenti mohou oprávněně požadovat takto vysokou cenu, která se vyšplhala na 14 450 $.


#4 DOMAINE DE LA ROMANEE-CONTI ROMANEE-CONTI GRAND CRU 1990

Další v seznamu nejdražších vín na světě je Romanee-Conti Romanee-Conti Grand Cru ročník 1990. Láhev této červené dobroty vás bude stát 21 200 $, ale podle odborníků se investice do něj rozhodně vyplatí. Rok 1990 totiž přinesl fantastické víno a díky vyvážené sklizni bohaté a zdravé hrozny.


#5 PENFOLDS GRANDE HERMITAGE 1951

Prvním australským vzorkem na seznamu nejdražších vín na světě je archivní víno Penfolds Grange Hermitage 1951. Se známým faktem, že existuje pouze 20 láhví tohoto vína, se jedná o jedno z nejvzácnějších vín na planetě, a proto cena 38 000 $ odráží jeho omezený stav. Hermitage je mnohými znalci považováno za jedno z nejlepších australských vín a výstižně přirovnáváno převážně jako Shiraz s nádechem Cabernet Sauvignon.


#6 1811 CHATEAU D'YQUEM

Luxusní víno držící Guinessův světový rekord jako nejdražší bílé víno na světě. Jeho láhev byla prodána za 117 000 $ uznávanému znalci vína, Christianu Vannequeovi.  Při příležitosti oslavy svého výročí 50 let ochutnávání vín plánuje vystavit tento monstrózně cenný kousek ve svém podniku SIP Sunset Grill na indonéském Bali. Jde o jeho nejnovější podnik. Důvodem takto vysoké ceny této láhve je, že sklizeň v roce 1811 na zámku Chateau d'Yquem byla tak dobrá, že se mnozí znalci domnívají, že jde o nejlepší bílé víno, jaké kdy bylo vyrobeno.


#7 ROMANEE CONTI 1945

Víno vyrobené z révy z legendárních vinic Romanee Conti. Jedná se o vinice, které byly zničeny už během druhé světové války hmyzím škůdcem druhu Phylloxera. Jde o druh hmyzu, který parazituje na komerčních vinicích. Roku 1946 se vyrobilo zhruba šest set lahví, jejichž cena se pohybuje kolem 7 500 $. Existuje však jedna unikátní, která byla vydražena v roce 2007 ve Švýcarské Ženevě za rekordních 123 900 $


#8 CHATEAU LAFITE 1787

Je asi nejznámější značkou vína, která je stále spojována se jménem Thomase Jeffersona. Největšími znalci vína bylo zjištěno, že jde o majetek bývalého amerického prezidenta a nalezly se na něm vyryté jeho iniciály. Láhev tohoto slavného archivního vína byla zakoupena nadací magnáta Malcolma Forbese v roce 1985 za 156 450 $. Pro zobrazení své nové akvizice ji Forbes vložil do skleněné vitríny a umístil ji pod halogenové reflektory. Představte si hrůzu v jeho očích, když korek, který byl umístěn ve špatném úhlu, vyschl kvůli silným světlům.


#9 AMPOULE OD PENFOLDS

Luxusní ročníkové červené víno Penfold Ampoule se do povědomí vášnivých sběratelů vín dostalo poprvé v Moskvě. Konala se zde jeho degustace a dodnes bylo vyrobeno pouze dvanáct lahví ve tvaru ampule. Rozhodně se tedy nejednalo o žádnou sériovou výrobu, jelikož každá z vyrobených láhví je jiná. Jejich unikátnost lze rozlišit čísly, kterými jsou označeny. Zajímavá na tomto víně je také skutečnost, že pokud se ho majitel rozhodne ochutnat, bude u jeho otevření přítomen specialista vyslaný samotným vinařstvím.

A kolik byste za tuto jedinečnou lahev balenou ve speciálním dřevěném pouzdru zaplatili? Pro tento nevšední zážitek si připravte 168 000 $.


#10 CHATEAU MARGAUX 1787

Jedná se o drahé luxusní víno, které má za sebou zajímavý příběh, jenž pro nás milovníky dobrého pití může působit až smutně – doslova jako ztracená příležitost. CHATEAU MARGAUX 1787 totiž nelze nikdy znovu prodat ani ochutnat, jelikož dnes již neexistuje. Jeho příběh pochází z doby, když ještě Thomas Jefferson pracoval jako velvyslanec v Paříži a byl v tu dobu známým enofilem. Často kupoval drahé lahve archivního vína z Bordeaux a Burgundska. Jednou z nich byla i láhev CHATEAU MARGAUX. Z vinného sklepa Thomase Jeffersona se toto víno nakonec dostalo k Williamu Sokolinovi, který je známým obchodníkem s vínem. Sokolin jednou přinesl tuto láhev do hotelu Four Seasons na večeři, ale neopatrný číšník ji při manipulaci rozbil na kousky. Částka, kterou pojišťovna zaplatila Sokolinovi, převyšovala 225 000 $.  


#11 CHATEAU LAFITE 1869

Luxusní víno Lafite 1869 aneb lahev za 4 milióny. Aukční síň Sotheby's dražila v roce 2010 v Honkongu špičková archivní vína značky Château Lafite-Rothschild. Na této aukci padaly prodejní rekordy. Láhev vína z roku 1869 přišla zájemce na 233 000 $. O aukci informoval deník Wall Street Journal. Dražitelé očekávali prodejní cenu pouhých 8 000 $. Představte si jejich náramné překvapení, když nejvyšší nabídka dosáhla 233 000 $ za každou ze tří lahví od anonymního kupujícím z Asie. Dražitelé nevěděli, že Chateau Lafite je v Asii považován za extrémně vzácnou a luxusní investiční komoditu.


#12 SHIPWRECKED 1907 HEIDSIECK

Zdá se, že některá luxusní archivní vína mají téměř neuvěřitelnou historii i hodnotu. Jedním z takových je Shipwrecked 1907 Heidsieck. Láhve šampaňského, které stojí 275 000 $ byly určeny původně pouze pro posledního ruského cara, Mikuláše II. Když se loď přepravující víno v roce 1916 potopila, všichni měli za to, že je víno nenávratně ztraceno. Loď byla totiž během první světové války torpédována německou ponorkou. Po 80 let víno odpočívalo v chladu mořského dna, nerušeně a mimo jakýkoli zdroj světla. Až do té doby, dokud nebyly potápěči objeveny trosky lodi. I přesto, že se našlo cca 200 lahví tohoto vína, je jeho cena stejně obrovská. Stojí za ní historie osmdesáti let na mořském dně, která se k lahvím váže.


#13 1947 CHEVAL BLANC

Víno Cheval Blanc z roku 1947, které se prodalo v aukci v Christie's anonymnímu kupci za 304 375 $, je mnohými považováno za nejlepší Bordeaux, jaké kdy bylo vyrobeno. Jednalo se o 6L láhev. Za svou pověst také dluží jedné pozoruhodné události. Rok jeho vzniku byl charakteristický špatným počasím, kvůli kterému muselo být vyrobeno za velmi primitivních podmínek s mnoha technickými vadami, což mu ve finále vtisklo jedinečnou chuť, kterou nikdy nebylo možné napodobit. Chateau Cheval Blanc je jedním z nejprestižnějších vinařství na světě a v roce 2012 se stalo držitelem super-exkluzivního ocenění Premier Grand Cru Classe (A) v klasifikaci vína Saint-Emilion.


#14 JEROBOAM Z CHATEAU MOUTON-ROTHSCHILD 1945

Jedná se o produkt jedné z nejbohatších rodin na světě, a proto jeho cena není žádným překvapením. Toto víno pochází z vinic Nathaniela Rothschilda, který koupil panství v roce 1853. Dnes patří tato vína k nejcennějším skvostům na světě. Označení „V“ jako „victory“ na štítku z roku 1945 znázorňuje vítězství spojeneckých sil ve druhé světové válce a je považováno za jeden z nejlepších ročníků minulého století. Zatímco standardní láhev o objemu 750 ml stojí 310 700 $, jeho sklenice by stála kolem 8 631 $. Ve víně naleznete vůni máty, vanilky a suchého jehličí. Na patře pak ucítíte maliny a sladké sušené třešně. 


#15 SCREAMING EAGLE CABERNET SAUVIGNON 1992

Věřte, že Američané vytěží z každého obchodu to nejlepší. I tak to je v případě nejdražší láhve vína, která byla dosud prodána. Nebyla vyrobena v Itálii, ani ve Francii, ale v Americe — přesněji v Oakville v Kalifornii. Díky vzácnosti a malému množství vína, které se zde vyrábí, získalo víno kultovní status. Láhev Screaming Eagle Cabernet Sauvignon 1992, která je znalci označovaná jako „velkolepá“, byla vydražena za neuvěřitelnou cenu 500 000 $ v charitativní aukci v roce 2000. Toto víno je nefiltrované a zraje v 60 % novém dubu. Jeho barva je neprůhledně fialová a aroma po černorybízovém džemu s jemnými stopami dubu. No, jedno je jisté — moc lidí toto víno zřejmě neochutná.


Věříme, že pro vás tento seznam 15 nejdražších vín světa bude zajímavým průvodcem luxusními archivními víny, která mají honosnou historii, příběh nebo tradici. Pokud byste někdy v životě měli to štěstí a nějaké z nich ochutnali, nebo se s ním alespoň dostali do kontaktu, tak nám neváhejte napsat a o svůj jedinečný zážitek se s námi podělit. Také budeme rádi, když nás upozorníte na nějaké víno, které by zde díky své vysoké ceně a kvalitě nemělo chybět.

V nabídce eshopu Winehouse.cz nabízíme ročníková vína vinařství Chateau Doisy Vedrines, Chateau Valandraud, Chateau Paloumey, Jean Philippe Janoueix, Chateau Lafon Rochet,Chateau Montus, Chateau Cantenac Brown, nebo Chateau Gruaud Larose, které nabízí vína z roku 1934.

Inspiraci pro tento seznam jsme čerpali z těchto zdrojů:

  • https://wealthygorilla.com/most-expensive-wines/
  • https://www.beautifullife.info/industrial-design/top-10-expensive-bottles-wine-world/
  • https://www.townandcountrymag.com/leisure/drinks/g25839214/most-expensive-wine/
TOP 10 nejlepších bílých vín z Čech a Moravy v roce 2018

 

Top-04

Jste-li milovníky dobrého bílého vína, tak si jistě čas od času položíte otázku – jaké bílé tuzemské víno je vlastně to nejlepší? Určitě již svého favorita máte, ale stále se jedná pouze o váš subjektivní názor. Inspiraci můžete hledat na různých soutěžích a výstavách, kterých je v současné době nepřeberné množství. Za náš eshop Winehouse.cz jsme pro vás také připravili žebříček 10 nejlepších bílých vín z Čech a Moravy pro rok 2018.

Jak jsme vybírali vína do TOP 10?

Vzorky bílých vín jsme v první fázi vybírali tak, že jsme napřímo oslovili několik naších předních vinařů. Ti nám pak doporučili horkého favorita ze své produkce bílých vín. Dále jsme brali v potaz oblíbenost daných soutěžních vzorků u vás – našich zákazníků, kterou odráží počet prodaných láhví.

A jaké vinařství jsme oslovili? No samozřejmě se jednalo o známá vinařství, která pravidelně získávají ocenění na prestižních soutěžích vín, a to jak v České republice, tak i v zahraničí.

Jak jsme vína hodnotili?

Testované vzorky bílých vín byly rozlity do sklenic a postupně ochutnávány jednotlivými degustátory. Vlastnosti, podle kterých jsme testovaná vína hodnotili a rozřadili do žebříčku 10 nejlepších, jsou standardní kritéria využívaná při oficiálních soutěžích. Každá vlastnost byla hodnocena na stupnici od 0 do 100% a hodnocení bylo zapsáno na kartičku.  

Barva vína - Jak velkou chuť mám na to víno podle vzhledu ve sklenici na bílé víno? Jak se mi líbí barva toho vína?

Intenzita vůně - Jak mi víno voní?  Jak mě baví k němu čichat?

První dojem - Jak mi víno chutná při prvním doušku?

Intenzita chuti - Jak mi víno chutná během pití? Jak je víno pitelné?

Dochuť - Jak příjemná je dochuť vína po požití?

Jak jsme vybrali, které víno je nejlepší?

Po degustaci všech soutěžních vzorků bílého vína jsme posbírali kartičky s hodnocením a udělali součty.  Pořadí daného vína v žebříčku TOP 10 je tedy vyjádřeno celkovým součtem procent (počet procent = počet bodů) na degustačních lístcích s hodnocením jednotlivých vlastností. Víno s nejvyšším počtem bodů bylo vyhlášeno za vítěze.

Tramín-červený-výběr-z-hroznů-Maňák3. místo
TRAMÍN ČERVENÝ 2017
Vinařství Maňák
(420 bodů)

 

 

 

Hibernal-Kraus

2. místo
HIBERNAL 2017
Vinařství Kraus
(435 bodů)

 

 

 

Pálava-pozdní-sběr-Perná-Věstoňsko1. místo
PÁLAVA 2017
Vinařství Volařík
(445 bodů)

 

 

 

Vítěz soutěže TOP 10 nejlepších bílých vín z Čech a Moravy získá medaili ve formě nálepky („TOP Winehouse“), kterou budeme označovat všechny láhve expedované z našeho eshopu.

Přehled soutěžních bílých vín


Hibernal-Kraus

HIBERNAL 2017, Vinařství Kraus

Kříženec ryzlinku rýnského a odrůdy Chancelor. Buket je intenzivní s tóny citrusů, černého rybízu a meruňky. Chuť je komplexní, svěží, pikantně kořenitá.

Barva: bílé víno
Klasifikace: zemské víno
Obsah cukru: polosuché
Obsah alkoholu: 12%
Dodavatel: Vinařství Kraus

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost: 80%
Chuť - první dojem: 90%
Chuť - intenzita chuti: 85%
Chuť - dochuť: 95%

Celkové hodnocení vína: 435 bodů





 

Solaris-Kraus

SOLARIS 2017, Vinařství Kraus

Solaris je nová a odolná odrůda, pěstování moderních a rezistentních odrůd révy je šetrné k životnímu prostředí. Svěží víno s příjemným výrazem citrusů, meruněk a tropického ovoce. Malý zbytek přírodního cukru zakulacuje svěží kyselinu.

Barva: bílé víno
Klasifikace: zemské víno
Obsah cukru: polosuché
Obsah alkoholu: 13%
Dodavatel: Vinařství Kraus

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 80%
Vůně (intenzita, jemnost): 75%
Chuť - první dojem: 65%
Chuť - intenzita chuti: 70%
Chuť - dochuť: 75%

Celkové hodnocení vína: 305 bodů

 

 

 

Pálava-pozdní-sběr-Perná-Věstoňsko

PÁLAVA 2017, Vinařství Volařík

Pálava nabízí ve vůni explozi šťavnatého exotického ovoce. Díky vysokému stupni vyzrálosti hroznů a skvělé poloze viniční tratě je chuť plná, harmonická a v závěru lehce minerální.

Barva: bílé víno
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: suché
Obsah alkoholu: 14%
Dodavatel: Vinařství Volařík

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 80%
Vůně (intenzita, jemnost): 90%
Chuť - první dojem: 95%
Chuť - intenzita chuti: 90%
Chuť - dochuť: 90%

Celkové hodnocení vína: 445 bodů

 

 

 

 

Saphira-volařík

SAPHIRA, ORGANIC 2016, Vinařství Volařík

Vůně i chuť Saphiry, vína z ekologické produkce Vinařství Volařík, je silně ovocitá. Tropické mango, ananas a papáju doplňují v chuti rozinky a uzavírá ji příjemná medovost.

Barva: bílé víno
Klasifikace:výběr z hroznů
Obsah cukru: polosladké
Obsah alkoholu: 13,5%
Dodavatel: Vinařství Volařík

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 80%
Vůně (intenzita, jemnost): 80%
Chuť - první dojem: 80%
Chuť - intenzita chuti: 75%
Chuť - dochuť: 75%

Celkové hodnocení vína: 390 bodů

 

 

 

Veltlinske-zelene_Premium

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ, 2016, Vinařství Starý vrch

Suché víno světle žluté barvy s oranžovými odlesky. Výrazně ovocná vůně s tóny pomerančů, manga a cukrového melounu s nádechem lehké peprnosti.

Barva: bílé víno
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: suché
Obsah alkoholu: 13,5%
Dodavatel: Vinařství Starý vrch

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost): 80%
Chuť - první dojem: 75%
Chuť - intenzita chuti: 60%
Chuť - dochuť: 65%

Celkové hodnocení vína: 365 bodů

 

 

 

sauvignon-2016-staryvrch

SAUVIGNON, 2016, Vinařství Starý vrch

Suché víno žluto-zelené barvy. Vůně je lehká a svěží s aroma rybízu a hluchavek. Chuť je vyvážená a svěží s aroma broskví a hluchavek.

Barva: bílé víno
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: suché
Obsah alkoholu: 13%
Dodavatel: Vinařství Starý vrch

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost): 65%
Chuť - první dojem: 65%
Chuť - intenzita chuti: 60%
Chuť - dochuť: 65%

Celkové hodnocení vína: 340 bodů

 

 

 

 

rizlink-vlassky-spielberg

RYZLINK VLAŠSKÝ, Organic, 2015, Vinařství Spielberg

Vůně vína je lipová s tóny zralého agreštu, přezrálé hrušky a bílého ovoce. V chuti je víno kořenitě - minerálního charakteru.

Barva: bílé víno
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: suché
Obsah alkoholu: 13%
Dodavatel: Vinařství Spielberg

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost): 80%
Chuť - první dojem: 80%
Chuť - intenzita chuti: 75%
Chuť - dochuť: 75%

Celkové hodnocení vína: 395 bodů

 

 

 

 

 

Ryzlink-rýnský-Gourmet-pozdní-sběr-Spielberg

RYZLINK RÝBSKÝ, GOURMET, 2015, Vinařství Spielberg

Ve vůni je víno ovocné s tóny zralých citrusů, lipového květu, medu, vanilky a s mírným nádechem petroleje. Chuť vína je plná, strukturovaná s pikantní kyselinkou a jemnými krémovými a dřevitými tóny.

Barva: bílé víno
Klasifikace: výběr z hroznů
Obsah cukru: suché
Obsah alkoholu: 13%
Dodavatel: Vinařství Spielberg

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost): 65%
Chuť - první dojem: 85%
Chuť - intenzita chuti: 90%
Chuť - dochuť: 80%

Celkové hodnocení vína: 405 bodů

 

 

 

 

Tramín-červený-výběr-z-hroznů-Maňák

TRAMÍN ČERVENÝ 2017, Vinařství Maňák

Tramín červený, typický růžovými hrozny, kterých vzniká znamenité bílé víno, které lze často poznat jen podle intenzivní barvy a charakteristického kořenitého aroma.

Barva: bílé víno
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: polosladké
Obsah alkoholu: 12%
Dodavatel: Vinařství Maňák

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 90%
Vůně (intenzita, jemnost): 75%
Chuť - první dojem: 85%
Chuť - intenzita chuti: 85%
Chuť - dochuť: 85%

Celkové hodnocení vína: 420 bodů

 

 

 

 

 

 

Hibernal-pozdní-sběr-Maňák

HIBERNAL 2017, Vinařství Maňák

Interspecifická moštová odrůda révy, určená k výrobě bílých vín, která byla vyšlechtěna roku 1944 v Německu.

Barva: bílé víno
Klasifikace: výběr z hroznů
Obsah cukru: polosuché
Obsah alkoholu: 13,5%
Dodavatel: Vinařství Maňák

Hodnocení vína:

Vzhled (barva, čirost): 85%
Vůně (intenzita, jemnost): 70%
Chuť - první dojem: 80%
Chuť - intenzita chuti: 75%
Chuť - dochuť: 70%

Celkové hodnocení vína: 380 bodů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaký byl letošní Král vín 2015?

Minulý měsíc proběhl jubilejní desátý ročník soutěže Král vín České republiky. Letošním držitel jednoho z nejprestižnějších vinařských ocenění v ČR se stalo Cuvéé Horák 2003 od Vrbického vinaře Leoše Horáka. Rozhodla o tom 28. srpna při slavnostním vyhlášení v Hotelu Clarion odborná komise, která hodnotila celkem 630 přihlášených vzorků z 94 vinařství. Dle ředitel soutěže a jejího duchovního otce Branka Černého je velmi zajímavé, že teprve podruhé v desetileté historii soutěže zvítězilo suché víno a poprvé se jednalo o víno z barrique sudu. Právě fenomén barikovaných vín je jedním z posledních trendů v nabídce tuzemských vín. Označení barrique přitom znamená, že víno zrálo v sudu typu barrique – tedy vypáleném velkém dubovém sudu o obsahu 225 litrů.


Projekt Král vín České republiky vznikl v roce 2006. Postupně se zvyšoval jeho význam a nakonec se z něj v roce 2008 stala největší soutěž vín v České republice. Rozrostly se i veřejné prezentace vítězných vín a k velkým koštům se přidaly i turné řízených degustací. V letošním roce se konal již 10. ročník, který svým rozsahem a plošným pokrytím celé České republiky nemá u nás obdoby.
Soutěž důsledně mapuje české a moravské vinařství a každoročně představuje a srovnává vína na našem trhu. Vína jsou přitom hodnocena nezávislými odborníky prostřednictvím mezinárodního 100 bodového systému hodnocení. Dle výsledků hodnocení vína získavají od 1 do 5 korunek – vždy na základě nezávislého hodnocení a pevně stanovených pravidel, aby byl co nejvíce eliminován subjektivní názor. Pořadatelé soutěže se snaží, aby vína byla hodnocena co nejpoctivěji a aby se jejich hodnocení co nejvíce přiblížilo dojmu, který víno vyvolá v restauraci nebo večer u rodinného stolu.

Výsledky soutěže

Jako každoročně byla vína rozdělena do sedmi kategorií dle druhu a zbytkového cukru. Jednotlivé kategorie se lišily v počtu přihlášených vzorků, nejméně obsazenou kategorií byla sladká vína s 23 vzorky či šumivá víná s 38 vzorky. Nejobsazenější kategorií byla kategorie bílých suchých vín s 219 vzorky. Vína hodnotily tři pětičlenné komise. Je již tradicí, že vzorky této soutěže hodnotí komise po celé čtyři dny v maximálně stejném složení členů komise. Tradicí je i paritní zastoupení
vinařských profesí v komisích. V každé pětičlenné komisi tak zasedají rovnoměrně vinaři, sommelieři a inspektoři Státní zemědělské potravinářské inspekce. Vítěz celé soutěže získal od komise celkem 91,4 bodu z maximálně možných 100 bodů. Jde o suché bílé víno s přívlastkem pozdní sběr, složené z odrůd Pálava, Tramín červený a Ryzlink vlašský.

Nejlepší vína soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015:

  • Champion a KRÁL VÍN:
    VINAŘSTVÍ LEOŠ HORÁK, Cuvée Horák 2013. pozdní sběr, složené z odrůd Pálava, Tramín červený a Ryzlink vlašský.
  • Vítěz kategorie bílých suchých vín:
    VINAŘSTVÍ ILIAS, Pinot blanc barrique 2014, moravské zemské víno
  • Vítěz kategorie soutěže bílých polosuchých vín:
    AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, Ryzlink rýnský 2014, pozdní sběr
  • Vítěz kategorie růžových vín a klaretů:
    VÍNO J. STÁVEK, Rosé nad Zahrady 2014, výběr z hroznů
  • Vítězové kategorie červených suchých a polosuchých vín:
    VINAŘSTVÍ LEOŠ HORÁK Cuvée Horák červené 2012, pozdní sběr z odrůd Cabernet Sauvignon a Dornfelder
    VITIS STRÁŽNICE, Merlot barrique 2013, výběr z hroznů
  • Vítěz kategorie bílých polosladkých vín:
    VINAŘSTVÍ VLADIMÍR TETUR, Chardonnay 2014, kabinetní víno
  • Vítěz kategorie sladkých vín:
    VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, Hibernal 2012, slámové víno
  • Vítěz kategorie šumivých vín bez rozdílu zbytkového cukru:
    BOHEMIA SEKT, Bohemia Sekt Prestige 2011, brut jakostní šumivé víno Morava

Ochutnejte ta nejlepší vína soutěže KRÁL VÍN 2015

Komise udělila celkem 20 zlatých medailí, 57 stříbrných a 113 bronzových a na našem eshopu můžete nelézt některá, která jsou právě těmito medailemi ověnčená. Podívejte se na nabídku např. těchto vinařství!

Soutěž Vinař roku 2015

Letošní titul Vinař roku míří do Mikulova. 13 ročník soutěže o prestižní titul Vinař roku letos získalo vinařství Mikrosvín. Šest vín z tohoto vinařství bylo ohodnoceno erudovanou porotou složenou ze světových i tuzemských degustátorů, jako nejlepší z 500 přihlášených vzorků. Do finále se dostalo celkem 8 moravských vinařství. Na druhém místě se umístili Vinné sklepy Valtice a bronzová medaile náleží vinařství Vinice-Hnanice.

Vinař roku je známá degustační soutěž pro výrobce z České republiky pořádaná od roku 2013. Jejím hlavním posláním je propagace českého a moravského vinařství. Mediálními partnery soutěže jsou regionální Deník a společnost Makro. Vína hodnotí odborná porota složená z předních českých i zahraničních degustátorů. O titul se utkávají kolekce pěti vín jednotlivých producentů, které získají nejlepší průměrné hodnocení. Osm nejlepších kolekcí je poté navrženo na titul Vinař roku. Zasedání klubu degustátorů rozhoduje o finálním pořadí těchto nejlepších kolekcí vín.

Výsledky soutěže Vinař roku 2015

Výsledky soutěže byly vyhlášeny 20. srpna 2015 na pražském Žofíně. Jak již bylo zmíněno, zlatou medaili získalo vinařství Mikrosvín z Mikulova. Stříbrná medaile byla udělena vínům z Vinných sklepů Valtice, a bronz putoval do vinařství Vinice-Hnanice. Kromě zlaté, stříbrné a bronzové medaile proběhlo ocenění i v dalších speciálních kategoriích. Tak například vítězem Aquila bílých vín se stalo víno Chardonnay 2013 Výběr z hroznů z Vinice-Hnanice.  Dalším šampionem tentokrát červených vín se stal Merlot 2012 Výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice. Cenu veřejnosti Můj vinař roku si odnesl Pavel Springer z Vinařství Springer. Cenu Vinařské asociace ČR za celoživotní přínos vinařství obdržel in memoriam Jindřich Dušek. Cenu za tradiční a ekologické postupy ve vinařství přebral Petr Kočařík z Čejkovic.

Finálová osmička Vinaře roku 2015:

Vinař roku 2016

vinareoku_2016

Zase je tu podzim, který se celý ponese ve znamení 14. ročníku prestižní soutěže Vinař roku, jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo tento měsíc v exklusivních prostorách Paláce Žofín.

Společně s článkem vám přinášíme i výsledky ze slavnostního galavečera i s předáním křišťálového poháru Vinaři Roku 2016. V souvislosti s tím a na závěr tohoto povídání, a nebo bychom také mohli říci - to NEJLEPŠÍ NAKONEC, si vám dovolíme představit speciální nabídku finálových vín soutěže Vinař roku 2016, která bude co nevidět k dostání na našem eshopu www.winehouse.cz, a o jejímž zveřejnění budete zavčas informovaní direct mailem, takže se nemusíte bát, že by vám něco uteklo…

Výsledky soutěže Vinař roku 2016

Vína byla hodnocena erudovanou porotou, složenou ze světových i tuzemských degustátorů, z nichž někteří se pyšní titulem Mastersof Wine, což je ve vinařském odvětví považováno za jedno z nejvyšších ocenění odborné znalosti. Uznávaný Master of Wine John Salvi, jako člen organizačního výboru soutěže, sestavil tým špičkových zahraničních degustátorů, mezi kterými letos nechyběl také první Čech resp. Češka, která je oprávněna užívat titul Master of Wine slečna Lenka Sedláčková.

Společně tak určili šampiona červených vín, který náleží Štěpánu Maňákovi, šampiona bílých vín, který připadnul Vinařství Spielberg, a hlavní TROJICI VINAŘE ROKU 2016.

vinareoku_2016_3

A jak teda velevážená porota rozhodla? Kdo se mohl radovat a kdo šel domů s prázdnou?

  1. Letošní titul Vinaře roku míří na zámek - 14 ročník soutěže o prestižní titul totiž získalo Zámecké vinařství Bzenec.
  2. Na druhém místě se umístilo Vinařství Volařík, které se letos po jednoroční pauze opět vrátilo do finálové osmy,
  3. a bronzová medaile náleží Vinným sklepům Valtice a bratrům Šťastným, kteří jsou již po třetí v řadě "na bedně”.

Nabídka finálových vín

V naší e-shopové nabídce nabízíme širokou paletu vín z vinařství, která se dostala až do finále. Můžete si vybrat nějaký ten kousek odchampiona bílých vín - Vinařství Spielberg, championa červených vín - Štěpána Maňáka či ze stříbrného Vinařství Volařík. Pokud ale chvíli posečkáte, v současné chvíli pro vás chystáme speciální degustační balíčky finálových vín, které nejenže budou za zvýhodněnou cenu, ale rozhodně budou stát za to !!!

Vinař roku 2014 je z Mikulova

12. ročník významné soutěže vinařů z České republiky má své vítěze. Špičková mezinárodní komise vybrala ze stovek vinařských kolekcí výběr Miroslava Volaříka z Mikulova.

Letošní slavnostní galavečer Vinaře roku 2014 proběhl ve čtvrtek 21. srpna v luxusním paláci na pražském Žofíně a přinesl Křišťálový pohár Miroslavu Volaříkovi. Mikulovské rodinné vinařství Volaříkových má velmi dlouhou tradici. Ani titul Vinaře roku pro něj nebude novinkou. Naposledy jej získal před třemi lety.

Úspěch může bezesporu slavit všech osm finalistů soutěže Vinař roku 2014. Zvláště pak vinařství Mikrosvín Mikulov, které v soutěži kolekcí pěti vybraných druhů vín získalo pomyslné stříbro. Porotu si získal především tamější Ryzlink vlašský. Třetí nejlepší kolekci přivezli vinaři z legendárního vinařství Valtice.

Tradiční rodinné vinařství

Rodina Vinaře roku 2014, Miroslava Volaříka, má za sebou typickou historii postkomunistické vinařské rodiny. Po násilné kolektivizaci a čekala rodina desítky let na návrácení rodinných vinnic. To se povedlo teprve v roce 1989. Dnes sbírají Volaříkovi hrozny výhradně ručně. Nasbírají se zhruba 2 kilogramy na metr, aby nebyla půda příliš zatěžována.

Ocenění získal také Jaroslav Osička z Velkých Bílovic. Komise ocenila jeho tradiční a ekologické postupy ve vinařství. Cenu zaceloživotní práci pro české a moravské vinařství získal pan František Kupsa z Žernoseckého vinařstvís.r.o., který tak vstoupil do vinařřské síně slávy.

Získat ocenění v soutěži Vinař roku má v odborné veřejnosti svou váhu. Někteří považují tuto soutěž dokonce za nejprestižnější. Čím je Vinař roku unikátní? Určitě složením hodnotící komise a celkovým rozsahem. Komise je vždy složena z desítek největších vinařských odborníků z Čech, Moravy i zahraničí. V komisi nechybí ani držitelé možná nejprestižnějšího vinařského titulu Master of Wine.

Podrobné výsledky

1. Vinařství Volařík

  • Veltínské zelené (Pozdní sběr)
  • Ryzlink vlašský (Pozdní sběr)
  • Hibernal (Pozdní sběr)
  • Muškát moravský (Kabinetní víno)
  • Chardonnay (Pozdní sběr)
  • Ryzlink vlašský (ledové víno)

 

2. Mikrosvín Mikulov

  • Ryzlink vlašský
  • Rulandské bílé (Výběr z hroznů)
  • Muškát moravský (Pozdní sběr)
  • Rulandské modré (Pozdné sběr)
  • Chardonnay (Výběr z bobulí)
  • Ryzlink vlašský (Výběr z bobulí)

 

3. Vinne sklepy Valtice

  • Rulandské bílé (Výběr z hroznů)
  • Sauvignon (Pozdní sběr)
  • Ryzlink rynský (Pozdní sběr)
  • Rulandské šedé (Výběr z hroznů)
  • Merlot (Výběr z hroznů)
  • Ryzlink rynský (Slámové víno)

 

4. Tanzberg Mikulov
5. Kolby
6. Spielberg
7. Milan Súkal
8. Vitis Strážnice

Dva týdny s Vinařem roku

Stejně jako v loňském roce, čeká i letošní vítěznou kolekci vín čtrnáctidenní putování po luxusních pražských restauracích. Týden s Vinařem roku začíná 30. srpna účastí na Dobřichovických vinařských slavnostech.

Vinař roku 2014 online na Winehouse.cz

Nedostanete se během dvou vybraných týdnů do vybraných pražských vináren? Winehouse.cz nabízí speciální balíčky vín výherců soutězě. Objednejte si balíček Vinaře roku 2014 Volařík online teď hned. Ochutnat můžete také unikátní balíček finalistů Vinaře roku 2014. Objednejte si oficiálně nejlepší vína v zemi.

Stránka 1 z 2 - 17 položek celkem